دسترسی سریع املاک کشور
ثبت نام در خبرنامه
* نام
* ایمیل
املاک جدید
وضعیت :
جستجو
کد ملک
پشتیبانی
آمار بازدید
خرید ملک ، پیش فروش آپارتمان ، وام خرید خانه ، آپارتمان فروش ، اجاره آپارتمان ، فروش آپارتمان ، اطلاعات املاک ایرانیان ، اطلاعات حقوقی
 

هشدار معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری کل استان فارس: اقدام به پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی ممنوع معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس اعلام کرد: معاملات مرتبط با پیش فروش ساختمان باید بر اساس قانون پیش فروش ساختمان و آیین نامه اجرایی آن انجام شود و اقدام به پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی ممنوع و غیرقانونی است.

یکشنبه 23 آذر ماه 1393  |  اطلاعات بيشتر ...

گروه مسکن: متقاضيان پيش خريد مسکن – و افرادي که هم اکنون شرايط خاص حاکم بر بازار را براي خريد آپارتمان در حال ساخت به جاي واحد آماده، به صرفه مي دانند- مي توانند يکبار ديگر به اجراي قانوني که سه سال پيش با هدف «تضمين قراردادهاي پيش فروش و ضمانت بخشي به تعهد پيش فروشنده ها» به تصويب رسيد اما هيچ وقت استفاده نشد، اميدوار شوند.

شنبه 6 اردیبهشت ماه 1393  |  اطلاعات بيشتر ...

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران؛محسن کرمی به اینکه در سالجاری برای فراخوان تعویض شناسنامه‌های قدیمی و صدور شناسنامه مکانیزه برنامه‌ای نداریم، گفت:‌ هیچ یک از دفاتر ثبت احوال مجاز به صدور شناسنامه دست نویس و قدیمی نیستند.

سه شنبه 19 فروردین ماه 1393  |  اطلاعات بيشتر ...

دکتر تویسرکانی از راه اندازی همزمان سرویس مشاهده عکس کارت شناسایی ملی و اقلام هویتی افراد در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور خبر داد.

دوشنبه 28 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

مالکیت مشترک – اخذ به شفعه و بحث حقوقي حق شریک در فروش ملک مشترک مالکیت مشترک زمانی اتفاق می افتد که گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف مانند ناتوانی از پرداخت قیمت مالی، تصمیم می گیرند ملکی را به طور مشترک خریداری نمایند و گاهی نیز مالی به صورت قهری به دو نفر منتقل می شود مانند خانه ای که به واسطه ارث به دو برادر منتقل می شود که به آن انتقال قهری گفته می شود

چهارشنبه 16 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

" نکات مهم در هنگام تنظیم قرارداد"

سه شنبه 15 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

گروه حقوقی- هر قراردادی که میان دو طرف بسته می‌شود، اصولا آن دو طرف معامله را پایبند به قرارداد می‌کند. بنابراین اصل بر این است که هیچ کدام از طرفین نمی‌توانند قرارداد را به طور یک‌جانبه بر هم بزنند. در این مورد ماده ۲۱۹ قانون مدنی ایران خواندنی است که مقرر کرده است: «عقودي که بر طبق قانون واقع شده باشد

یکشنبه 6 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

با موافقت نمایندگان در صورت اثبات نشدن ادعای اعسار، معسر بودن مدیون با ادای سوگند پذیرفته می شود. نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با 114 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده ماده 7 لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی را که برای اصلاح به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع داده شده بود را تصویب کردند. ماده 7 که به تصویب نمایندگان رسید به شرح زیر است: مدعی اعسار باید اعسار خود را ثابت نماید مگر اینکه در ازای دین، مالی دریافت یا تحصیل کرده باشد که در این صورت هرگاه خوانده دعوی اعسارنتواند ملائت مدیون را ثابت کند، ادعای اعسار با ادای سوگند به وسیله مدیون مطابق تشریفات مقرر در قانون آیین دادرسی مدنی پذیرفته می شود.

یکشنبه 6 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

خلع ید و تخلیه خلع ید علاوه بر معنای لغوی دارای یک مفهوم فنی و اصطلاحی نیز می باشد که به توضیح آن می پردازد: خلع ید به لحاظ حقوقی عنوان دعوایی است که مالک یک مال غیر منقول (خانه،مغازه،زمین) بطرفیت متصرف غیر قانونی مال خود اقامه می کند و از دادگاه (امروزه شورای حل اختلاف) می خواهد که به روند تصرف غیر مجاز متصرف پایان بخشیده و ملک وی را از تصرف او خارج کرده و تحویل او بدهند، بعنوان مثال من دارای یک مغازه می باشم و به مسافرت می روم بعد از 2سال مراجعت می کنم و متوجه می شوم یکی از همسایگان مغازه از غیبت من سوء استفاده کرده و به تصرف مغازه پرداخته و در آن مبادرت به فروش لوازم یدکی اتومبیل می نماید،هر چند به

یکشنبه 6 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

معاون حقوق و امور مجلس وزير دادگستري گفت: آيين نامه اجرايي پيش فروش ساختمان بزودي به تاييد رييس قوه قضاييه رسيده و براي تصويب به هيات دولت ارسال مي شود. ' عبدالعلي ميركوهي' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا با بيان اينكه پيش نويس آيين نامه اجراي قانون پيش فروش ساختمان سال گذشته توسط وزارت دادگستري و مسكن و شهرسازي تدوين و به قوه قضاييه ارسال شد افزود:قوه قضاييه روي برخي از مواد اين آيين نامه اشكال داشت كه اشكالات آن برطرف شد و قرار است آيين نامه ياد شده طي روزهاي آينده به تاييد رييس دستگاه قضا برسد.

پنجشنبه 3 بهمن ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

شماره قرارداد : ................. تاریخ قرارداد : .................... این قرارداد بین خانم / آقای ................... نام پدر ................... شماره ملی .........................شغل .................... ساکن : ............................................................... تلفن ......................بعنوان صاحب کار ...................... و خانم / آقای مهندس ........................ نام پدر ...................... شماره ملی ................................... شماره پروانه اشتغال :............................

دوشنبه 21 مرداد ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

اشخاص حقیقی برای دریافت گواهی امضای الکترونیک جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی به دفاتر اسنادرسمی مراجعه اشخاص حقيقي مي توانند براي دريافت گواهي امضاي الكترونيك جهت تسليم اظهارنامه مالياتي عملكرد شغلي سال 1392 به دفاتر اسنادرسمي مراجعه كنند.

پنجشنبه 23 خرداد ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

مفاد اسناد رسمی را می‌توان بدون مراجعه به دادگاه و از طریق اداره‌های ثبت به اجرا در آورد. این امتیاز بزرگ به صورت استثنایی به برخی از اسناد عادی مثل چک هم داده شده است به همین دلیل یکی از راه‌های وصول چک مراجعه به اداره‌های ثبت است.

دوشنبه 20 خرداد ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

نکاتی درباره حق پارکینگ بسیار پیش می‌آید که در زمان خرید آپارتمانی، متوجه می‌شوید واحدی که قصد خریدش را دارید، پارکینگ ندارد. شاید از خود می‌پرسید که چطور می‌شود واحدی پارکینگ نداشته باشد یا در اصل، پارکینگ چگونه بین واحدها تقسیم می‌شود؟ کد خبر: ۲۶۸۳۳۸ تاريخ: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۸ در معاملات خرید و فروش مسکن، پارکینگ و انباری از اجزای جدایی‎ناپذیر یک واحد آپارتمان به حساب می‌آیند اما در موارد زیادی با توافق طرف‌های معامله یا تخلف فروشنده، این حق به خریدار داده نمی‌شود که آغازگر مشکلات زیادی در ساختمان خواهد بود. به گزارش ایسنا، روزنامه حمایت در ادامه نوشت: اگر شما هم با چنین مشکلی روبه رو هستید، خواندن این گزارش را که در گفت و گو با دکتر «احمد یوسفی صادقلو»، وکیل دادگستری تهیه شده است، از دست ندهید:

سه شنبه 10 اردیبهشت ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال 1392 سازمان امور مالياتي کشور با صدور اطلاعيه اي ، نرخ ماليات و عوارض بر ارزش افزوده كالاها و خدمات عمومي در سال 1392 را شش درصد اعلام كرد . به گزارش رسانه مالياتي ايران ، در اين اطلاعيه آمده است

سه شنبه 6 فروردین ماه 1392  |  اطلاعات بيشتر ...

لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی امکان دسترسی بر خط بانک مرکزی، بیمه مرکزی، گمرک، سازمان بورس، سازمان ثبت اسناد را به فهرست بدهکاران مالیاتی فراهم آورد، تا اطلاعات دریافتی در ارائه خدمات به اشخاص بدهکار مالیاتی را لحاظ نمایند. لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم که پس از تصویب یک فوریت آن در مجلس، در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی می‌شود، به عنوان مهمترین پروژه طرح جامع مالیاتی به شمار می‌رود.

یکشنبه 13 اسفند ماه 1391  |  اطلاعات بيشتر ...

اقتصادی - اقتصاد کلان و بودجه شماره : 13911024000240 91/10/27 - 00:02 در صورت تصویب اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم؛ مالیات اولین نقل و انتقال ساختمان ۱۰درصد ارزش معاملاتی می‌شود خبرگزاری فارس: اولین نقل و انتقال ساختمان علاوه بر مالیات نقل و انتقال قطعی موضوع ماده 59 قانون، مشمول مالیات علی‌الحساب به نرخ10 درصد ارزش معاملاتی اعیانی خواهد بود. به گزارش خبرگزاری فارس در متن لایحه اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم که هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی می‌شود، آمده است: ماده 8: متن زیر به عنوان ماده (62) الحاق می‌شود:

چهارشنبه 18 بهمن ماه 1391  |  اطلاعات بيشتر ...

بسم الله الرحمن الرحیم مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری گردش کار: مدیر دبیرخانه نشست اداری شهرداری کلان شهرهای کشور به موجب شکایت نامه شماره 4424-دک – 26/2/1391، ابطال موادی از آیین نامه اجرایی مواد 5 و 3 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته توضیح داده است که: " در خصوص اعلام مغایرتهای آیین نامه اجرایی مواد 5 و 3 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی و قانون اصلاح ماده (5) این قانون مصوب 1386 موارد زیر را به استحضار می رساند: 1- مطابق با ماده 5 و ماده واحده اصلاحی ماده 5 قانون « در مواردی که انجام کارهای ساختمانی مستلزم اخذ پروانه است، مراجع ذی ربط مکلفند صدور پروانه را منوط به ارائه رسید پرداخت حق بیمه ... نمایند.» از آن جا که تنها مرجع صدور پروانه در شهرها، شهرداریها هستند و مطابق با ماده صد قانون شهرداری اصلاحی سال 1345، صدور پروانه فقط در زمان شروع ساختمان امکان پذیر است.

سه شنبه 12 دی ماه 1391  |  اطلاعات بيشتر ...

به گزارش خبرگزاری فارس، در متن لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم که پس از تصویب 28 تیرماه 91 هیات وزیران به یک فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، پس از تصویب فوریت آن در حال بررسی است، در ماده 1. آمده است: متون زیر به عنوان مواد (3)، (4) و (5) الحاق می‌شود: *آستان قدس و بنیاد مشمول مالیات می‌شود

یکشنبه 3 دی ماه 1391  |  اطلاعات بيشتر ...
توجه : سایت تک ملک هیچگونه مسئولیتی در مورد درستی یا نادرستی اطلاعات داده شده ندارد.