دسترسی سریع املاک کشور
ثبت نام در خبرنامه
* نام
* ایمیل
املاک جدید
وضعیت :
جستجو
کد ملک
پشتیبانی
آمار بازدید
گران‌ترین جزایر خصوصی دنیا
 
گران‌ترین جزایر خصوصی دنیا
گران‌ترین جزایر خصوصی دنیا : 

اين تاپيك رو دقيقا نمي دونم بياد كجا بذارم آقا مسعود اگه جاي مناسبتري براش سراغ دارين زحمتش با شما!

اولین و مهم‌ترین انگیزه خرید یک جزیره خصوصی کاملا واضح است: خصوصی بودن آن! یک مرز دریایی دورتادور جزیره را فراگرفته که از هر دیوار سنگی با برج‌های دیده بانی یا انواع در‌های اتوماتیک بهتر عمل می‌کند. 
جزیره «فرادورا» که به قیمت 7/39میلیون دلار فروخته شد، گران‌ترین جزیره خصوصی سال 2006 به شمار مي‌آید. این جزیره 5/5هکتاری در خلیج سن مگوییل در اسپانیا واقع شده است. دور تا دور آن را صخره‌های بلند فرا گرفته و دارای یک ویلای سفید بزرگ است

 

اگر تصورشما از یک جزیره خصوصی، مکانی مناسب برای بیماران اعصاب یا عاشقان دل شکسته و افسرده است، کاملا در اشتباهید. جزایر خصوصی با سواحل دنج، دید 360 درجه و سکوت و انزوای منحصر به فردشان مکانی مخصوص میلیاردرها و هنرپیشه‌های پولدار هستند. 
اگر شانس بیاورید و در یک بخت آزمایی برنده شوید یا در تجارت خود به پول زیادی دست پیدا کنید، اولین فکری که به ذهنتان مي‌رسد، خرید یک جزیره است. اولین و مهم‌ترین انگیزه خرید یک جزیره خصوصی کاملا واضح است: خصوصی بودن آن! یک مرز دریایی دورتادور جزیره را فراگرفته که از هر دیوار سنگی با برج‌های دیده بانی یا انواع در‌های اتوماتیک بهتر عمل می‌کند. هیچ همسایه پرسروصدایی مزاحمتی ایجاد نمي‌كند و هیچ عکاس یا خبرنگار کنجکاوی نمي‌تواند راهی به‌این مکان پیدا کند. علاوه بر این، مالک یک جزیره بودن، حس خوبی را در انسان ایجاد مي‌کند. قیمت جزایرخصوصی متفاوت است. برای مثال یک جزیره کوچک بدون ساحل، در منطقه‌ای سرد یا با امنیت کمتر به قیمت 200000دلار به فروش مي‌رسد. 
«فرهاد ولادی» از شرکت بین‌المللی خرید و فروش جزایر خصوصی ولادی در‌هامبورگ مي‌گوید: «جزایرخصوصی خوب بسیار کمیاب هستند. بسیاری از جزایر به دلیل منابع طبیعی بودنشان اجازه فروش ندارند و برخی از آنها در قطعات کوچکتر به فروش مي‌رسند.» بعضی از جزایر نیز به تفریحگاه‌های عمومي ‌تبدیل شده‌اند. بعضی مالکان جزایر خصوصی خوب نیز تحت هیچ شرایطی قصد فروش آنها را ندارند. در برخی از کشورها مانند فيلیپین خارجی‌ها حق خرید جزیره ندارند.


 

در لیست گرانترین جزایر خصوصی دنیا درسال 2006 که توسط سایت فوربس منتشر شده، گرانترین جزیره به قیمت 40‌میلیون دلار فروخته شده است. جزیره «فرادورا» که متعلق به کشور اسپانیا است، دارای یک ویلای مسکونی بسیار شیک است. احتمال مي‌رود که جزایردیگری با قیمت‌های بالاترنیز معامله شده باشند که امکان دسترسی به اسناد آنها وجود ندارد و کاملا محرمانه محسوب مي‌شوند. فهرست مالکان جزایر خصوصی بسیار طولانی است. مل گیبسون برای خرید جزیره صخره‌ای خود به نام «فیجان» مبلغ 15میلیون دلار پرداخت کرده است. ریچارد برونسون در کمال درایت چندین دهه پیش جزیره «نکر» را خریداری کرد که رشد قیمت باورنکردنی داشت. مارلون براندو سال‌ها در جزیره فرانسوی خود به نام «Tetiaroa» زندگی کرد. این جزیره اکنون تبدیل به تفریحگاه طبیعی شده است. بیل گیتس هم با اینکه هنوز مالک جزیره خصوصی نشده، ولی گزارش‌ها حاکی از علاقه وی به جزیره 25میلیون دلاری Grand Bogue Caye با مساحت 130هکتار و صدها متر ساحل بکر است. 
ولی همه میلیاردرها و چهره‌های سرشناس هم مالک جزایر خصوصی نیستند. زیرا تعداد این جزایر در دنیا بسیارکم است و دیگر اینکه همه از چنین خلوتی لذت نمي‌برند. 
بهترین و گران‌ترین جزایر دارای سواحل تفریحی، آبهای تمیز برای شنا کردن و ماهیگیری، و‌تراس‌هایی برای صرف شام هستند. البته در یک جزیره انتظار صرف شام در رستوران، خرید یا بازدید از موزه‌ها را نباید داشت. 


 


تاريخ تنظيم: یکشنبه 25 تیر ماه 1391
توجه : سایت تک ملک هیچگونه مسئولیتی در مورد درستی یا نادرستی اطلاعات داده شده ندارد.