دسترسی سریع املاک کشور
ثبت نام در خبرنامه
* نام
* ایمیل
املاک جدید
وضعیت :
جستجو
کد ملک
پشتیبانی
آمار بازدید
شرایط دریافت شناسنامه مکانیزه
 
شرایط دریافت شناسنامه مکانیزه

شرایط دریافت شناسنامه مکانیزهگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران؛محسن کرمی  به اینکه در سالجاری برای فراخوان تعویض شناسنامه‌های قدیمی و صدور شناسنامه مکانیزه برنامه‌ای نداریم، گفت:‌ هیچ یک از دفاتر ثبت احوال مجاز به صدور شناسنامه دست نویس و قدیمی نیستند.
 

وی ادامه داد: افرادی که با رسیدن به سن 15 سالگی قصد عکس دار کردن شناسنامه خود را دارند و یا کسانی که 15 سال از زمان عکسدار کردن شناسنامه شان می گذرد و قصد تعویض عکس را دارند و نیز، کسانی که به هر دلیل قصد تعویض شناسنامه و دریافت شناسنامه المثنی دارند می توانند با مراجعه به دفاتر ثبت احوال شناسنامه مکانیزه دریافت کنند. 

 

کرمی خاطرنشان کرد: پشتوانه صدور شناسنامه های جدید، پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور است، چرا که اطلاعات این شناسنامه ها از پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور اخذ و در شناسنامه درج می‌شود.

معاون اسناد هویتی با تاکید بر اینکه فعلا ضرورتی برای فراخوان عمومی و ملی برای صدور شناسنامه های جدید وجود ندارد اظهار کرد: البته در برخی استان‌های مرزی، استانداران فراخوان تغییر شناسنامه را ضروری دانسته‌اند که ممکن است در آینده در این استان‌ها فراخوان اعلام شود.
تاريخ تنظيم: سه شنبه 19 فروردین ماه 1393
توجه : سایت تک ملک هیچگونه مسئولیتی در مورد درستی یا نادرستی اطلاعات داده شده ندارد.